slider image slider image slider image slider image slider image slider image

פרויקט - החלפת קווי ביוב בדימונה

פרויקט - החלפת קווי ביוב בדימונה

תאגיד מעיינות הדרום החל בפרויקט שדרוג תשתיות ביוב רחב היקף בדימונה

ברחובות, המעפיל, גולדה מאיר, העצמאות וטיילת הספורט

תאגיד מעיינות הדרום החל בתחילת פברואר בפרויקט רחב היקף, לשדרוג והחלפת צנרת הביוב בתוואי של 4 ק"מ, לאורך הרחובות: המעפיל, גולדה מאיר, העצמאות וטיילת הספורט.

הפרויקט תוכנן  כחלק מפעילותו השוטפת של התאגיד לשיקום ושדרוג תשתיות הביוב, ונועד לשפר את רמת התשתיות בעיר. 

במסגרת הפרויקט  יונחו קווי ביוב חדשים אשר יחליפו את הקווים הקיימים כיום. פרויקט זה הינו חלק ממגמת התאגיד להחלפת תשתיות ביוב ישנות העשויות אסבסט-צמנט, לתשתיות חדשניות העשויות מצנרת פלסטית.   קו הביוב החדש יהיה גדול יותר, כך שיקלוט ויפנה כמות שפכים גדולה ורבה יותר.  עם החלפת הקווים, יחול שיפור ניכר ביעילות ופינוי מיטבי של השפכים. 

הפרויקט שעלותו כ-  5 מיליון ₪, מהווה חלק מתכנית העבודה השנתית במסגרת ההשקעה העצומה של התאגיד בתשתיות ובתאום עם כל גורמי ההנדסה בעיר.

משך הפרויקט המתוכנן הינו שמונה חודשי עבודה, שיבוצעו בשלושה שלבים. בכל שלב יטופל מקטע אחר של הכביש ובהתאם לו יתבצעו שינויי תנועה בכביש שיוסדרו בתאום עם המשטרה וגורמי התנועה הנדרשים. עם זאת  יתכנו עבודות לילה במקטעי הכביש וסגירת הכביש בלילות על מנת למנוע סגירתם  במהלך היום ובמטרה לקצר את משך העבודות.

הפרויקט מתבצע בשיתוף פעולה עם  כל הגורמים בעירית דימונה, את העבודות מלווים מהנדס התאגיד ומנהל הפרויקטים.

מוקד התקלות של התאגיד יהיה ערוך ומוכן לתת מענה בכל שאלה הקשורה לפרויקט.

שעיה קרפ  מנכ"ל התאגיד מדגיש, כי "שדרוג תשתיות הינו אחד מיעדי התאגיד", ומוסיף כי  "מאז הקמת התאגיד שודרגו התשתיות בעשרות רחובות בערי התאגיד". עוד ציין המנכ"ל כי "החלפת תשתיות הביוב נועדה להולכה מיטבית של השפכים ועמידה בהנחיות המשרדים הממשלתיים להגנת הסביבה והבריאות״.  התאגיד ימשיך לקדם ולבצע מגמה זו בכל ערי התאגיד.  

 

מידע לציבור
1800-20-30-70